Korony

Czym jest korona cyrkonowa?

Korona cyrkonowa jest to tlenek cyrkonu zwany potocznie białym złotem, ze względu na swoje doskonałe właściwości i wytrzymałość na zginanie w granicach 900 MPa znajduje coraz powszechniejsze zastosowanie w odbudowach koron i mostów. Jest on pełną alternatywą dla koron i mostów na metalu.

Czym różni się korona cyrkonowa od korony na metalu

Tlenek cyrkonu oprócz wysokiej wytrzymałości charakteryzuje się również wysoką przenikalnością świetlną dzięki czemu uzupełnienia protetyczne wykonane na tym materiale zachowują właściwości optyczne naturalnych zębów. Uzupełnienia wykonane na podbudowach z tlenku cyrkonu charakteryzują się wysoką biozgodnością i nie wykazują żadnych objawów alergicznych.

Jak powstaje korona cyrkonowa (Lumina Art)

Korona cyrkonowa powstaje podczas procesu CAD/CAM; CAD (Computer Aided Design) czyli projektowanie wspomagane komputerowo gdzie komputer jest wykorzystywany na każdym etapie projektowania oraz CAM (Computer Aided Manufacturing) czyli komputerowe wspomaganie wytwarzania. Cechą charakterystyczną systemu jest przetwarzanie obiektów powstałych w fazie projektowania (modeli 3D) na instrukcje sterujące pozycją narzędzia obróbczego, które z bloczków materiału wycina modele widoczne na ekranie monitora. W skład systemu CAD/CAM oprócz specjalnego oprogramowania i komputerów wchodzi jeszcze skaner oraz frezarka.

Czyli sumując całość. Korona cyrkonowa jest to najbardziej zaawansowane technologicznie osiągnięcie współczesnej stomatologii. Struktura na którą napala się porcelanę powstaje w procesie sterowanym komputerowo, co zapewnia jej znakomitą szczelność oraz identyczną grubość na całej powierzchni. Korona cyrkonowa to nie tylko najlepsze materiały i nowoczesny proces technologiczny.