Endermologie

Metoda Endermologie powstała w 1986 r. Jest to pierwszy na świecie i najlepiej znany ze skuteczności nieinwazyjny endomasaż tkanki łącznej i mięśniowej. Francuska firma LPG - producent aparatów do Endermologie i właściciel patentu wciąż rozwija nie tylko same aparaty, ale również technikę wykonywania zabiegów. Najnowsze osiągnięcia w wyniku badań naukowych zleconych przez firmę LPG to technika Lipomassage (zabiegi na ciało) oraz Endermolift (zabiegi na twarz, szyję, dekolt i biust). Aby skorzystać z tych nowoczesnych i skutecznych metod wystarczy zawitać do Kliniki QULDENT.

Endermologie jest jedną z najlepiej zbadanych metod, a efekty udowodnione są klinicznie. Wyniki badań potwierdzają doskonałe oddziaływanie Endermologie głównie w trzech obszarach:

  • oddziaływanie na tkankę (stymulacja fibroblastów, uaktywnienie lipolizy, zapobieganie i redukcję zwłóknień, likwidowanie cellulitu, modelowanie sylwetki, mobilizacja mięśni, poprawa trofiki),
  • oddziaływanie na krążenie (usprawnienie przepływu krwi i limfy, zmniejszenie retencji wody),
  • efekt neurowegetatywny (stymulacja receptorów nerwowych).

Aktualnie dostępnych jest ponad 85 badań naukowych na stronie www.cosire-lpg.com.

Trochę historii

Od czasu pierwszego aparatu wprowadzonego na rynek w 1986 r. wiele się zmieniło. Po kilku latach pierwszych doświadczeń, w 1998 r. wprowadzono aparat Cellu M6 IP. Aparat posiadał głowicę z napędzanymi rolkami i podciśnieniem a wykonywał zabiegi tylko na ciało. W 2002 r. wprowadzono aparat Cellu M6 Keymodule, gdzie głowica pozwalała już na współpracę z trzema modułami wyposażonymi w różnej szerokości niezależnie napędzane rolki, kręcące się w różnych kierunkach i z różną prędkością. Takie rozwiązanie pozwoliło na opracowanie zupełnie nowej, bardziej precyzyjnej techniki wykonywania zabiegu. Zwiększyła się skuteczność zabiegu i komfort klienta. Kolejny aparat Cellu M6 Keymodule 2 w 2007 r. zaoferował dodatkowo m. in. zabiegi na twarz i nowe protokoły zabiegowe na ciało Lipomassage.

Patent

Metoda Endermologie od początku powstania jest opatentowana. Kluczowe rozwiązanie w efektywności zabiegów, czyli niezależnie napędzane rolki, są chronione prawnie a zabiegi Endermologie mogą być wykonywane wyłącznie przez aparaty francuskiej firmy LPG. Żaden inny aparat poza aparatami LPGŹ nie oferuje Endermologie.

 

Serdecznie Zapraszamy!